Větrné elektrárny nacházející se v okrese Znojmo

 

Kliknutím na obrázek mapu zvětšíte

Větrný park Břežany - 5 věžových elektráren typu Vestas V52. Výška stožáru 74 m. Investiční náklady 127 600 000,- Kč. Provozuje společnost WEB Větrná energie s.r.o. V souvislosti s plánem na výstavbu větrných elektráren odstoupili z obecního zastupitelstva v Břežanech dva členové. "Zarazilo mě, že se zastupitelstvo postavilo proti referendu. Nechci rozhodovat za občany v obci. Jako zastupitel musím hájit zájmy lidí, za obec nemůže rozhodnout v tak závažné věci jen několik občanů. Jde totiž o tolik peněz. To byl jeden z důvodů, proč jsem odstoupil z obecního zastupitelstva", řekl Jan Kočí. 
Dalším odstupujícím členem je Josef Nosek. "Zjistil jsem, že většina občanů je proti větrným elektrárnám. Nebyl na to brán zřetel, a protože nechci být spojován se schválením větrných elektráren v Břežanech, z obecního zastupitelstva jsem odstoupil," uvedl pan Nosek.

Větrná elektrárna Bantice - jedna věžová elekrárna typu Vestas V90. Výška stožáru 105 m. Investiční náklady téměř 90 000 000,- Kč. Provozuje společnost WEB Větrná energie s.r.o.

Větrná elektrárna Tulešice - jedna věžová elektrárna typu Vestas V90. Výška stožáru 105 m. Provozuje firma V-STAV Invest s.r.o. Investiční náklady 85 000 000,- Kč.

Větrné elektrárny ve Slatině

 

 
  
...no není to nádhera??..... Ne není!!!

 

Pohled na větrné elektrárny

 

Elektrárny jsou 150m vysoké, tj. o 50m vyšší než dukovanské chladící  věže!

 

 Větrné elektrárny - pohled z náměstí

 

Porovnání velikosti VE
  

Mapa rozmístění VE - Slatina se nachází na spodním okraji mapy - z litovanského webu 

Bez komentáře...

 

Havárie v Německu... 

 

 

více fotografií na německých stránkách 

 

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.